Vytváření příležitostí od roku 1978

Naše znalosti a silná pozice na trhu nejsou náhoda. Staví na stejném podnikatelském duchu, kterým se vyznačují i naši zákazníci.

Zavolejte nám

Spojte se s námi prostřednictvím

+420 221 501 711

Po - Pá 8:00 - 16:30

2023

Zpátky k normálu                                                         

GRENKE první aktualizace Kapitálového trhu a ambiciózní růstové cíle : Pro rok 2024 představenstvo očekává objem nových obchodů ve výši 3,4 miliardy EUR a čistý zisk ve výši 140 milionů EUR. To by ve srovnání s rokem 2021 znamenalo zdvojnásobení objemu nových obchodů a také zisk společnosti. V roce 2022 se nové obchody a konsolidovaný zisk  zvyšoval čtyři čtvrtletí v řadě. GRENKE tímto pokládá základy pro zvyšování zisků v nadcházejících letech a má tak silnou výchozí pozici na cestě zpět k růstovým trendům minulých období, které GRENKE charakterizují již čtyři desetiletí. Finanční ředitel Dr. Sebastian Hirsch převezme od Michaela Bückera funkci předsedy představenstva k 1. prosinci 2022 – zpočátku dočasně – poté trvale od 16. února 2023.

2019

Dnes jsme skvěle připraveni na budoucnost

Společnost GRENKE má své pobočky ve 32 zemích světa. Co kdysi byla firma jednoho muže, je dnes multinárodní skupina společností se širokou škálou služeb. Kromě leasingu počítačového a kancelářského vybavení nyní společnost GRENKE nabízí také financování spousty dalších věcí. Naše komplexní portfolio určené pro začínající a středně velké podniky a soukromé osoby doplňují faktoringové a bankovní služby.

2018

Změna a kontinuita

GRENKE slaví 40 let od svého založení. Na konci února se Wolfgang Grenke vzdal funkce předsedy představenstva. Naší novou předsedkyní představenstva se stala Antje Leminsky, která v duchu našeho zakladatele posouvá naši společnost vpřed. V květnu roku 2018 byl Wolfgang Grenke zvolen členem dozorčí rady společnosti GRENKE AG.

2005

GRENKE začíná v České republice

V roce 2005 se společnost GRENKE rozhodla zavítat do České republiky a zřídit pobočku v Praze.

2000

IPO (prvotní veřejná nabídka akcií) a ještě silnější pozice

V roce 2000 se společnost GRENKE otevřela pro veřejnost. Společnost od března roku 2003 začala figurovat na indexu SDAX. Zůstává však věrná svému slibu, tzn. pracovat s malými a středně velkými podniky na stejné úrovni a jako spolehlivý partner. V roce 2005 zřídila svou faktoringovou oblast obchodu.

1990

Boření bariér

Společnost, která se jmenovala GRENKELEASING KG, se rychle rozrůstala. Naše první pobočky vznikly ve Spolkové republice Německo. V roce 1990 se společnost GRENKE znovu projevila jako průkopník: ještě před opětovným sjednocením otevřela novou pobočku v bývalém Východním Berlíně. V následujících letech v Německu a Rakousku vzniklo dalších osm poboček. V prosinci roku 1997 se z podniku stala akciová společnost.

1978

Zrodil se nápad

V roce 1978 Wolfgang Grenke dostal nápad. Moderní telefonní systémy, kopírky a počítače si začaly nacházet cestu do stále více kanceláří. Tak se Wolfgang rozhodl související investice usnadnit tím, že firmám nabídl atraktivní leasing. Poté, co sám založil svou firmu v Baden-Badenu dosáhl úspěchu, který nevykazuje žádné známky zpomalování. Už v prvním roce Wolfgang Grenke a dva zaměstnanci spravovali 21 prodejců a 198 leasingů. Spatřoval obrovský potenciál v leasingu levného kancelářského vybavení (nízkonákladový IT leasing).